To już szósta edycja biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Impreza odbędzie się 21 czerwca w Garwolinie, a jej uczestnicy będą mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę ulicami miasta. W tym roku będzie też mieć miejsce Bieg Rodzinny na dystansie dwóch kilometrów.
Ponad 800 osób każdego roku pokonuje dziesięciokilometrową trasę ulicami Garwolina. Nieodłączną częścią imprezy jest także dwukilometrowy bieg rodzinny. Nawet najmłodsi uczestnicy, wraz ze swoimi biegającymi rodzicami mogą pokonać ten niewielki dystans. Jeśli nie uda się wolnym truchtem – można zabrać ze sobą rower, rolki, deskorolkę lub hulajnogę. Liczy się sam udział, przeżycie związane z rodzinnym biegiem, dobra zabawa oraz świadomość szczytnego celu, jaki przyświeca organizatorom imprezy.
- Jesteśmy firmą stworzoną z myślą o kobietach, a niestety to one właśnie stają się najczęstszymi ofiarami przemocy domowej. Kampania Avon skierowana przeciwko przemocy, propagująca wiedzę i podejmująca konkretne działania, ma na celu przerwanie milczenia i zmianę postaw wobec problemu. Pracujemy, by zmieniać zatrważające statystyki również poprzez takie akcje jak garwoliński bieg – mówi Wolfram Braun Dyrektor Wykonawczy ds. Produkcji Avon regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” to także część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Całe rodziny, kibicujące biegaczom, uczestniczą corocznie w rozlicznych atrakcjach (barwy korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych).
Wszyscy uczestnicy biegu swoją obecnością wspierają kampanię społeczną „AVON kontra przemoc”. 10 zł z każdej opłaty startowej zasila konto akcji.
Tegoroczny bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” wystartuje 21 czerwca o godz. 12:00, a zapisy do udziału w wydarzeniu potrwają do dnia zawodów.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »