kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Sprawdź, jak wyglądają korki w Twoim mieście
2014/10/3 23:00:00

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego w większych polskich miastach powróciły na ulice korki. Jak się okazało – nie wszędzie w takim samym stopniu, ale trzeba przyznać, że wielkie miasta są w tym względzie do siebie bardzo podobne. Sprawdź, w którym mieście w czasie korków poruszamy się autem najwolniej.

W badaniu przeprowadzonym przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl udział wzięło 10 dużych miast Polski. Pod uwagę brano nie tylko średnią prędkość osiąganą przez pojazdy w centrum danej metropolii, ale także godziny w których natężenie ruchu jest największe. Wnioski? W większości miast prędkościomierze pojazdów oscylują między 29 a 35 km/h. Najwolniej jeździ się we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Poznaniu, najszybciej zaś w Białymstoku i Gdańsku. Jeśli chodzi o czas trwania godzin szczytu, to są miasta w których kończą się one tuż po 17 (np. Katowice) jak i takie, które walczą z nimi znacznie dłużej (np. Poznań).

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje poświęcone konkretnym miastom (ułożonym w kolejności alfabetycznej):

Białystok


Poranne godziny szczytu w mieście rozpoczynają się jeszcze przed godziną 8 i trwają do godz. 11. W centrum miasta średnia prędkość pojazdów wynosi ok. 37 km/h. Badania wykazują, że do najbardziej obciążonych ruchem ulic należą ul. Branickiego, Sienkiewicza, Lipowa, Kalinowskiego.

Bydgoszcz

W Bydgoszczy średnia prędkość kierowców w trakcie godzin szczytu nie przekracza 35 km/h. Największe korki tworzą się rano między godziną 7:30 a 9. Po południu godziny szczytu rozpoczynają się dosyć wcześnie, bo o godz. 15 i trwają aż do 18. Najmniej płynny przejazd obserwuje się zwykle m. in. na ul. Focha, Śniadeckich, Ujejskiego oraz Toruńskiej.

Gdańsk


Gdańscy kierowcy powinni unikać poruszania się po mieście między 7 a 9 rano, oraz pomiędzy 16 a 17:30 po południu, bo właśnie w tym czasie ulice są najmocniej zakorkowane. Pomimo tego, średnie prędkości w mieście nalezą (na tle innych miast) do jednych z lepszych – 38 km/h. Do najbardziej zakorkowanych ulic należą: ul. Łąkowa, Długie Ogrody oraz al. Zwycięstwa.

Katowice

W centrum Katowic średnia prędkość pojazdów oscyluje w granicach 29 km/h. Ulice miasta najbardziej wypełniają się pomiędzy 7:45 – 9:15 rano oraz między 16 a 17:15 wieczorem. W tym czasie do najbardziej obciążonych ruchem ulic należą: Sokolska, Francuska, Damrota, oraz al. Korfantego.

Kraków

Do najbardziej zakorkowanych ulic Krakowa należą: ul. Dietla, Kapelanka oraz al. Korfantego. W centrum miasta prędkościomierze wskazują ok. 30 km/h. Godziny szczytu najbardziej dają się we znaki między 7:45 a 9;15 rano, po południu najgorzej jest między 16:15 a 18.

Łódź

Średnia prędkość pojazdów w centrum Łodzi wynosi 36 km/h, przy czym prawdziwy szczyt komunikacyjny w tym mieście obserwuje się między 7:30 a 9:30 oraz pomiędzy 16 a 18. Ulice na których najczęściej króluje tłok to m.in. ul. Zachodnia, Przybyszewskiego oraz al. Palki.

Olsztyn

W centrum Olsztyna pojazdy osiągają prędkość ok. 30 km/h, przy czym najwolniej jeździ się między godz. 7:15 a 8:30 oraz między godz. 16 a 18. Jednymi z najbardziej zakorkowanymi ulic są ul. Dworcowa, Wyszyńskiego a także al. Piłsudskiego.

Poznań

W stolicy Wielkopolski okres szczytu komunikacyjnego przypada na czas między 7:45 a 9:15 rano oraz na czas między 16 a 19 wieczorem. W sercu miasta prędkościomierze wskazują wartości dochodzące do poziomu 31 km/h. Do mocno zakorkowanych ulic należą np. ul. Zeylanda, Dąbrowskiego oraz Solna.

Warszawa

Mieszkańcy stolicy muszą być przygotowani na godziny szczytu, które trwają mniej więcej od godz. 7 do 9 rano oraz od 15:30 do 19 popołudniu. W tym okresie średnia prędkość pojazdów w centrum oscyluje wokół 34 km/h. Do najbardziej zatłoczonych miejsc należą m.in. al. Solidarności, ul. Marszałkowska, al. Jana Pawła II.

Wrocław

We Wrocławiu szczyt komunikacyjny uderza najmocniej między 7:30 a 9 rano oraz pomiędzy 15:45 a 18 popołudniu. Kierowcy, którzy ruszają na miasto w tym czasie muszą liczyć się z pokonywaniem ulic w tempie ok. 29 km/h. W poczet najbardziej zakorkowanych ulic wpisać można np. ul. Grodzką, Podwale, Piłsudskiego, Sienkiewicza .

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz FlotisMobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych miastach między 30 września – 1 października.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: auto, korki, samochód


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »